חזרתי מברלין עם הרבה חוויות, וישר נכנסתי לקצב עבודה מטורף. הקונצרט לילדים "מלכת הלילה" שבוצע אתמול לראשונה ויחזור ביום שני, היה הצלחה גדולה. ומחר, לראשונה אחרי זמן רב, הופעה שלי ככנר במסגרת "שבתרבות" באודיטוריום רוזין ברמת אביב.

 

Z71A5651

תזמורת ברלין-גבעתיים בהופעתה בקונגרס בברלין. צילמה: רותי צונץ.

 

הנסיעה לברלין היתה חוויה חצי נוסטלגית עבורי. נסעתי עם נגנים שלפני כארבע-חמש שנים היו נגני התזמורת הייצוגית של קונסרבטוריון גבעתיים. נגנים שהגיעו במסירות ובקביעות במשך מספר שנים לחזרות התזמורת בקונסרבטוריון גבעתיים אחת לשבוע (רבים מהם גם ניגנו אצלי בנוסף בתזמורות מתא"ן השונות), הופיעו במסגרתה בקונצרטים בארץ ובחו"ל, חברו לתזמורת הצעירה מברלין, חברו לאנסמבל סולני תל-אביב, ועברו חוויות רבות, מוסיקליות וחברתיות, ביחד כתזמורת, אחד עם השני וביחד איתי. כיום הם בני עשרים פלוס, חלקם מנגנים באנסמבל סולני תל-אביב, ואת חלקם לא ראיתי מאז שניגנו אצלי בתזמורת. המפגש החוזר עם הנגנים האלה היה נוסטלגי מאד, ואח"כ המפגש עם המנצח והנגנים הצעירים מברלין, שחלקם השתתפו בפרוייקטים המשותפים שלנו לאורך השנים, היה נוסטלגי לא פחות. כשהתחלנו בחזרה הראשונה של התזמורת המשותפת המאוחדת בברלין, אני מאד התרגשתי. זו היתה תזמורת שהתאחדה לפרוייקט הספציפי הזה, ומהרגע הראשון הכל הלך חלק ומהר. העבודה היתה טובה, התגובה של הנגנים אלי היתה מהירה מאד, וההתקדמות היתה גדולה ובזמן קצר מאד של עבודה. הנגנים הישראלים הובילו את כל הסקציות בתזמורת המשותפת, ועשו זאת היטב. חילקנו את הרפרטואר בין שני המנצחים (המנצח מברלין הוא אלכסנדר ראם, איתו אני משתף פעולה במסגרת הפרוייקט הזה כבר שבע שנים). היצירה המרכזית שלי היתה שתי המלודיות האלגיות של גריג, והביצוע בקונצרט היה מלא הבעה ורגש. נהניתי מאד לעבוד עם המוסיקאים הצעירים האלה. חוויות נוספות שעברתי בארבעת הימים בברלין – קונצרט פנטסטי של התזמורת הפילהרמונית של ברלין בניצוח מאריס יאנסונס, שהיצירה המרכזית בו היתה הסויטה מס' 2 מתוך "דפניס וכלואה" של ראוול; מפגש עם חברי הטוב הויולן גיא בן ציוני, שבגלל המרחק והעיסוקים הרבים של כל אחד מאיתנו יוצא לנו להיפגש מעט מאד; וביקור של נשיא המדינה רובי ריבלין ביחד עם הנשיא הגרמני בקונגרס שבו השתתפנו בברלין, ביקור שעורר הרבה התרגשות וציפייה. אמנם הנשיא לא הספיק לשמוע את הופעת התזמורת שלנו, אבל היה מרגש מאד שהוא הגיע לבקר.

 

 

presidents

ביקור הנשיאים אצלנו בקונגרס בברלין.

 

 

מיד עם שובי לארץ מברלין האנסמבל החל בהכנות לקונצרט לילדים "מלכת הלילה". זוהי אופרה לילדים בעברית, המשלבת סיפורים מאופרות שונות ומהאגדות, עם מוסיקה נפלאה של מוצרט, קורט וייל, הומפרדינק, ועוד. הזמרים המופיעים עם האנסמבל בהפקה הם הדר עטרי (סופרן), קארין שיפרין (מצו-סופרן), ויאיר פולישוק (בריטון). העבודה היתה אינטנסיבית ובזמן קצר מאד, וממש ברגע האחרון לפני ההופעה בתל-אביב הרצנו את כל המופע מתחילתו ועד סופו, אך בסופו של דבר זה היה נהדר, מרגש, יפה, מצחיק, דרמטי ומרתק. הבימוי והטקסטים של דקלה בניאל היו נפלאים. והמשחק של שלושת הזמרים ושל דותן אלעד המשחק את הבובה קנון – נהדר. הזמרים שרו נפלא, כל אחד לחוד ושלושתם ביחד. והקהל של הילדים היה קשוב ומרותק. ההופעה הזו תחזור שוב ביום שני הקרוב 18.5 באולם עינן במודיעין.

 

940874_10151584766864618_1058674061_n

הדר עטרי (סופרן) בהופעתה הקודמת עם האנסמבל, בקונצרט הגאלה באפריל 2013

 

ומחר בבוקר, אני חוזר להופיע ככנר, בתכנית האמנותית במסגרת "שבתרבות" באודיטוריום רוזין ברמת אביב ג' עם העיתונאי יואב קרקובסקי. בין האורחים יהיו העיתונאי בן כספית וחברות הכנסת זהבה גלאון (מרצ) וד"ר ענת ברקו (ליכוד). אני אבצע ביחד עם אריה בר דרומא, מנכ"ל האנסמבל, דואט לכינור וויולה של מוצרט בסול מז'ור. בנוסף, נדבר מעט על האנסמבל ועל עונת הקונצרטים הבאה שלו. מצפה לזה מאד.

הפוסט הבא לא יעסוק במוסיקה, אלא במחשבות שלי בעקבות השבעת הממשלה ה34 של ישראל. כיצד אנו האזרחים יכולים להשפיע יותר על בחירת חברי הכנסת ולהביא לבחירתם של  אנשים איכותיים וטובים יותר מאלה היושבים כיום בכנסת? כיצד נוכל למנוע מצב אבסורדי שבו מתמנים לתפקידי שרים בממשלה אנשים שלא ראויים לייצג אותנו בכנסת? שווה לחכות.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *