סדרת המפגשים המוסיקליים שלי בהיכל התרבות אור עקיבא ממשיכה השבוע במפגש מספר 2 לעונה זו. הפעם תתארח אצלי זמרת הסופרן הנפלאה אינאס מסאלחה בתכנית הייחודית "תפילה ושיר", עם הפסנתרנית יעל קרת.

Enas

את זמרת הסופרן אינאס מסאלחה אני מכיר כבר מספר שנים. מעבר לשיתופי פעולה מקצועיים מרגשים שהיו לנו בעבר – ביניהם הפרוייקט יוצא הדופן של "מוות ולידה", יצירתו של נעם סיון שבה אינאס שרה בערבית – אנחנו גם חברים טובים מחוץ לבמה ומרבים לשוחח ולהיפגש. לפני מספר חודשים אינאס עברה לגור בלונדון, עם בעלה הטרי, והשבוע היא תגיע לביקור בארץ, שבמסגרתו היא תתארח, בין היתר, אצלי במועדון המוסיקלי בהיכל התרבות אור עקיבא.

המפגש יכלול שיחה איתה, שבה היא תספר לקהל על דרכה האמנותית יוצאת הדופן, על התפתחותה המקצועית והאישית, על שירה אופראית, וכמובן, על המוסיקה אותה היא תבצע – תכנית שנקראת "תפילה ושיר". זו תכנית שבה יצירות שונות מתקופות שונות ובשפות שונות, שהמכנה המשותף לכולן הוא – התפילה. יצירות של דבוז'אק, רחמנינוב, ברבר, ספיריטואלס אמריקאיים ואפילו תפילה בערבית – כל אלה ירכיבו את התכנית יוצאת הדופן הזו. תנגן איתה הפסנתרנית יעל קרת.

המפגש יתקיים בהיכל התרבות אור עקיבא ביום רביעי הקרוב 31.12.2014 בשעה 18:00.

הנה ביצוע של יצירתה של אביה קופלמן "לא אמרתי דבר", עם אינאס מסאלחה ואנסמבל סולני תל-אביב.

[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=bnsesFdZ3bk]

 

 

2 thoughts on “מלונדון לאור עקיבא

  1. מלבד הריגוש מיכולתה הקולית מאד התרגשתי ושמחתי לפתיחותה לקהל
    ויצירת הקשר האנושי והחם איתנו הקהל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *