הקונצרט בתחילת השבוע של תזמורת ביה"ס התיכון לאמנויות "רעות", לשעבר ויצ"ו חיפה, היה הכנה מוצלחת מאוד לקראת הנסיעה לגרמניה. אבל למעשה זו היתה רק מחצית מהתזמורת שנוסעת, המחצית השנייה היא התזמורת של קונסרבטוריון גבעתיים, שאיתה אני עובד בנפרד ובאינטנסיביות על אותו החומר. בקרוב נתאחד לחזרות משותפות לקראת הנסיעה. ומי יישאר בארץ?

1948243_10152263690357905_705795993_n

האולם בחטיבת הביניים "רעות" בחיפה היה מלא, והקונצרט כולו היה חגיגה. התזמורת ביצעה בקונצרט חלק נכבד מהתכנית של הנסיעה, כולל סימפוניה שלמה של היידן, ועמדה במשימה בכבוד. יש עוד מה לשפר, אבל יש עוד חודש וחצי של עבודה, שתמשיך להיות אינטנסיבית עד שניסע. תהיינה גם חזרות משותפות עם התזמורת של קונסרבטוריון גבעתיים שתחבור אלינו לנסיעה זו.

TMR_0265

עוד בקונצרט היה גם שיתוף פעולה ראשון של התזמורת עם מגמת התיאטרון של ביה"ס, בשיר מתוך המחזמר CATS, בעיבוד ובהפקה של היידי ליפמן, שהיא גם מנהלת התזמורת של ביה"ס.

TMR_0204

מקהלת ביה"ס פתחה את הערב, בניצוח אמיר ברנהרד, ונשמעה צלולה, מדוייקת ומאוזנת ברפרטואר עשיר ומגוון. הישג בלתי רגיל עבור מקהלה שמרבית זמריה אינם עוסקים בשירה ככלי ראשי.

TMR_0096

לקראת סיום הערב, ציינתי מהבמה את העובדה המצערת, שעל-מנת לייצג את ישראל בפסטיבל בינלאומי, התזמורת של "מחצית" מבית-הספר השש-שנתי (תזמורת התיכון בלבד) חוברת לתזמורת מעיר אחרת (דבר שכמובן כרוך בלוגיסטיקה מסובכת ובקשיים טכניים וארגוניים רבים), וזאת בזמן שהתזמורת של "המחצית השנייה" של ביה"ס (תזמורת חטיבת הביניים) נשארת בארץ ולא מוכנה להצטרף ולשתף פעולה. פניתי מהבמה אל חטיבת-הביניים (זו כבר פנייה רביעית שלי, כשהשלוש הקודמות נענו בשלילה או לא נענו כלל) בהזמנה לחבור אל התזמורת שלנו לתזמורת בית ספרית שש-שנתית עירונית משותפת, שיכולה להיות תזמורת סימפונית צעירה מפוארת, כפי שלא היה בחיפה כבר למעלה מ25 שנה. לצערי, לפי מה שהבנתי, אף נציג מחטיבת הביניים לא נכח בקונצרט של תזמורת התיכון. ולכן, כנראה שתזמורת התיכון לאמנויות "רעות" (ויצ"ו) חיפה תמשיך לשתף פעולה עם תזמורות מערים אחרות. והשאלה המרכזית שצריכה להישאל היא: מי, בראש ובראשונה, מפסיד מהמצב הזה? (למצולמים יש קשר לכתבה)

1621759_10152263688142905_1554995798_n

מזכיר קצת את הסיפור של הפועל ירושלים והפועל קטמון, למי שמכיר…

אמשיך לעדכן על החזרות המשותפות עם התזמורת של קונסרבטוריון גבעתיים, וכמובן על הנסיעה לגרמניה.

One thought on “החצי החסר

  1. טל אתה עושה עבודת קודש שמחברת עשייה מוסיקלית עם בני הנוער.כמוסיקאית וכמנהלת מרכז מוסיקה עירוני אני מצרה על חוסר שיתוף הפעולה בין הגורמים השונים בעיר,עניני פוליטיקה בלבד,מי המפסידים?כולנו…….
    יישר כוח!
    שבת שלום
    יפית רייס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *