ההיכרות בתזמורת הפילהרמונית הצעירה ב1992; הנגינה ביחד ברביעיית ארד; הכיוונים השונים אליהם כל אחד מאיתנו פנה; זוהר לרנר ואני חוזרים לשתף פעולה – כמנצח וסולן עם אנסמבל סולני תל-אביב

 

רביעיית ארד שחור לבן

רביעיית ארד ב1997 – משמאל לימין: עמית פלד, זוהר לרנר, גיא בן ציוני ואני.

 

הכרתי את זוהר לרנר לפני יותר מעשרים שנה, כששנינו ניגנו יחד בתזמורת הפילהרמונית הצעירה. היינו בני 17. מהר מאד התיידדנו, היינו נפגשים ומדברים הרבה, בעיקר על מוסיקה, על נגינה בכינור, על מורים לכינור, הקשבנו להקלטות ביחד (בדיסקים ובעיקר בקלטות), וכעבור כשנתיים התחלנו לנגן יחד ברביעיית מיתרים – רביעיית ארד. הרביעייה פעלה במשך שנתיים בסך הכל (וגם זה היה רק בפרוייקטים ולא בעבודה רציפה), אך הספיקה לא מעט בתקופה זו. השיא של פעילות הרביעייה היה בקיץ 1997, כשהשתתפנו בפסטיבל כפר-בלום (שני חברי הרביעייה הנוספים היו הויולן גיא בן ציוני והצ'לן עמית פלד, שניהם חברים טובים שלי עד היום).

ביצוע הפרק הראשון של הרביעייה אופ. 95 של בטהובן מקונצרט בכפר-בלום ביולי 1997. זוהר מנגן כינור ראשון

 

הרביעייה לא המשיכה לפעול, משום שכל אחד מחבריה פנה לכיוון אחר וגם גר בארץ אחרת… זוהר עזב לגרמניה ללימודים לפני כ14 שנה, וכיום הוא הכנר הראשי של התזמורת הקאמרית של היילברון בגרמניה, עמה הוא מופיע די הרבה כסולן. מאז עזיבתו הוא הוא ניגן בארץ כמה פעמים, כולל כמה הופעות שלו ככנר ראשי אורח באנסמבל סולני תל-אביב. בשבוע הבא אנחנו חוזרים לשתף פעולה, והפעם, לראשונה, זוהר יהיה בתפקיד הסולן עם אנסמבל סולני תל-אביב. הוא ינגן איתנו את הסרנדה המלנכולית של צ'ייקובסקי, ויצירה של מנחם ויזנברג לשני כנרים סולנים (קלאסי וכלייזמר) עם תזמורת (הכנר הכלייזמר הוא דניאל הופמן). סגירת מעגל, וגם הזדמנות נדירה לשמוע כנר יוצא דופן שלא מרבה להופיע כאן.

Zohar Lerner

הקונצרטים יתקיימו ביום א' 11.1.2015 בתל-אביב (הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה), וביום ב' 12.1.2015 בכפר-שמריהו

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *