הרבה ארועים עברו עלי בשבוע האחרון: זה התחיל מסדרת הקונצרטים למנויים עם סולני תל-אביב, שכללה שלושה קונצרטים עם הסרנדה למיתרים של דבוז'אק, הקונצ'רטו לקלרינט של קופלנד ו"מזמור" למיתרים של יחזקאל בראון. הקונצרטים הלכו והשתפרו מיום ליום. הסולנית שירלי בריל היתה נהדרת והיה מאד כיף לשתף איתה פעולה. בערב האחרון, בכפר-שמריהו, האנסמבל כבר הצליח לנגן את הקונצ'רטו לקלרינט של קופלנד על אוטומט, ולהרגיש את כל המקצבים באופן טבעי, והביצוע היה מאד משוחרר.

IMG_1911

שירלי בריל עם האנסמבל. צילם אילן ספירא

 הסרנדה של דבוז'אק היתה מאד כיפית לכולנו, למרות הפסז'ים הקשים שיש בה לכל קבוצות הכלים. בכל הקונצרטים גם האנסמבל וגם שירלי ניגנו הדרנים של גרשוין: שירלי ניגנה עם הפסנתרן אולג יקרביץ פרלודים שלו, והאנסמבל ניגן שיר ערש שלו. זו היתה סדרת קונצרטים מוצלחת מאד שנתנה לנו טעם נהדר לסיום העונה. 

 

IMG_1872

צילם אילן ספירא

 

 

על הצילומים של האנסמבל לסרט הקולנוע "להציל את נטע" בבימויו של ניר ברגמן, צילומים שהתקיימו אתמול, אספר בהזדמנות אחרת. אבל הלילה תצא משלחת גדולה מאד של ישראלים לברלין לקונגרס נוער לציון 50 שנה ליחסי ישראל-גרמניה, וחלק מהמשלחת תהיה נציגות של קבוצה מבוגרי קונסרבטוריון גבעתיים, שתתאחד עם מוסיקאים מברלין לביצוע משותף של מספר יצירות במסגרת כמה קונצרטים קצרים בקונגרס. זה יהיה המשך של פרוייקט שהחל   כבר לפני קרוב ל7 שנים – תזמורת ברלין-גבעתיים, ובמסגרתו פעם בשנה נפגשים מוסיקאים משתי הערים ומשני הקונסרבטוריונים לנגינה תזמורתית משותפת. הפעם המוסיקאים שיצאו איתי הם כבר לא תלמידי קונסרבטוריון אלא מוסיקאים שגדלו ובגרו וחלקם כבר מנגנים באנסמבל סולני תל-אביב. יהיה מרגש מאד.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *