המייסד והמנהל המוסיקלי של אנסמבל סולני תל-אביב משנת 2001, והמנהל המוסיקלי של מקהלת זמרי קולגיום משנת 2012.

הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בהן אולם הקרנגי בניו-יורק, ה"קונצרטהאוס" בוינה, היכל התרבות בתל-אביב, אולם הקונסרבטוריון ע"ש צ'ייקובסקי במוסקבה והאמפיתאטרון "מרגיטזיגט" בבודפשט, וכן בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים, בהם פסטיבל "אינטרלקן קלאסיק" בשוייץ ופסטיבל ארתור רובינשטיין באילת, ובשידורי רדיו וטלביזיה רבים בארץ ובאירופה.

כמנהל מוסיקלי של אנסמבל סולני תל-אביב שיתף פעולה עם גדולי הסולנים הבינלאומיים, בהם הכנרים מקסים ונגרוב, אידה הנדל ואיליה גרינגולץ, הויולנית טבאה צימרמן, הצ'לנית נטליה גוטמן, זמר הקונטרה-טנור אנדראס שול, זמר הבריטון קלאוס מרטנס, הפסנתרנים איתמר גולן, בוריס ברמן ואיאן פאונטיין, הקלרניטנים גיורא פיידמן וחן הלוי, נגן הבסון סרג'יו אזוליני, ועוד.

כמנצח אורח הופיע עם מרבית התזמורות בארץ, כולל התזמורת הפילהרמונית הישראלית, ובחו"ל עם  התזמורת הסימפונית של מוסקבה והתזמורת הסימפונית קובאן ברוסיה, תזמורת סינפונייטה קראקוב והתזמורת הפילהרמונית של ורוצלאב בפולין, התזמורת הפילהרמונית החדשה ווסטפאלן בגרמניה, התזמורת הסימפונית של פרנו באסטוניה, תזמורת העיר וואזה בפינלנד, ועוד.

כיהן כמנצח אורח ראשי של התזמורת הפילהרמונית הצעירה, כמנצח הבית של התזמורת הסימפונית חיפה וכמנהל מוסיקלי של התזמורת הסימפונית הצעירה חיפה.

בשנת 2012 מונה ברק טל למנהל המוסיקלי של מקהלת זמרי קולגיום, במקומו של מייסדה המנצח אבנר איתי שפרש לאחר 14 שנים.

זכה במספר פרסים ומענקים, בהם הפרס ע"ש עדן פרטוש מטעם משרד התרבות, המדע והספורט לשנת 2005, מענק למנצח צעיר מטעם מועצת הפיס לתרבות ואמנות לשנת 2006, ופרס רוזנבלום לאמנויות הבמה מטעם עיריית תל-אביב לשנת 2007. כמו כן זכה במלגות השתלמות ובמענקים מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל.

ברק מקדיש הרבה מזמנו לעבודה עם מוסיקאים צעירים ולחינוך מוסיקלי – כמנהל מוסיקלי של מתא"ן (מפעל תרבות ואמנות לנוער ) בשנים 2009-2010, כמנצח התזמורת הייצוגית של קונסרבטוריון גבעתיים משנת 2003 וכמרכז הוראת מוסיקה קאמרית ומנצח התזמורת הסימפונית בביה"ס התיכון לאמנויות "רעות" – ויצ"ו חיפה.

השתלם בחו"ל אצל המנצחים קורט מאזור (גרמניה), נמה יארווי (אסטוניה), יורמה פאנולה (פינלנד), ולדימיר פונקין (רוסיה) וז'ולט נאג' (הונגריה-גרמניה). בארץ למד ניצוח באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים, ובבית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב, אצל פרופ' מנדי רודן ויבגני צירלין.

"ברק טל מצטיין בתכונה שאפשר לכנותה "מגע קסם". הוא ניחן ביכולת הנדירה "לנגן" בתזמורת כאילו היתה כלי הנגינה שלו, והוא מפיק ממנה את מרב העידון והדיוק"
כלבו חיפה

"נדהמתי!! לפתע מופיע ברק טל הצעיר ומעז להגיש את היצירה (בריטן – סימפוניה פשוטה) באותו הלהט, באותה הפרשנות המוסיקלית ועם פיוט נפלא, כאילו רוחו של בריטן עברה וטיילה…"
ידיעות אחרונות

"המנצח ברק טל הצליח לעשות יחד עם נגניו-חבריו מוסיקה קאמרית של ממש, ולהפוך את סימפונית "האבל" של היידן לאינטימית ומרגשת… הוא ניצח בחפשיות ובאהבה למוסיקה והשאיר קהל מאושר"
הארץ

"המנצח ברוך הכשרון הפדגוגי והאמנותי, יצר מהנגנים גוף ביצוע בעל אחידות ונגינת אנסמבל איכותית ביותר…תנועות הידיים האסתטיות שלו מפיקות מנגניו שירתיות וצליל מלוכד"
יונגפראו צייטונג, שוייץ