בשבוע הבא האנסמבל עולה צפונה להופיע בפסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון, בכפר-בלום. גולת הכותרת: ביצוע היצירה "ישרא וישמע" של חיים פרמונט, בקונצרט הסיום של הפסטיבל.

 

3185573795

סולני תל אביב, מקהלת מורן הייצוגית ואנסמבל זמרי מורן ב"ישרא וישמע" של חיים פרמונט

 

פסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון (כפר בלום) הוא פסטיבל קרוב לליבי. היו לי שם בעבר כמה קונצרטים מרגשים מאד, גם ככנר וגם כמנצח עם סולני תל אביב. שם הכרתי מקרוב מוסיקאים נפלאים, שם זכיתי לחשיפה גדולה, ובעיקר יצרתי שם קשרים חבריים ואישיים קרובים עם הצוות של מלון פסטורל בכפר בלום והמנכ"ל שלו דובי בנארי, איתו אני מיודד עד היום. הופעתי שם לראשונה ככנר בשנת 1997, עם רביעיית ארד, יחד עם זוהר לרנר, גיא בן ציוני ועמית פלד. זכינו שם להצלחה גדולה והיו לנו "אוהדים שרופים" שבאו לשמוע כל חזרה וכל קונצרט שלנו. בקיץ 2002 הופעתי שם לראשונה עם אנסמבל סולני תל אביב. השתתפנו בביצוע מקורי של האופרה "אורפאוס ואאורידיצ'ה" של גלוק, עם חן רייס בתפקיד אאורידיצ'ה. האנסמבל, שהיה אז ממש בראשית דרכו, זכה שם לחשיפה גדולה, וחלק מקהל המנויים שלנו ומחברי חוג הידידים שלנו כיום הכירו אותנו באותו קיץ ומלווים אותנו מאז. במקביל להופעות המזדמנות שלי בפסטיבל כפר-בלום, נוצר קשר קרוב מאד ביני לבין המלון, ולמעשה הסדרה של סופי שבוע מוסיקליים במלון פסטורל בכפר-בלום, סדרה שמתקיימת לאורך כל השנה וזוכה להצלחה גדולה כבר קרוב ל14 שנה, החלה כיוזמה של מנכ"ל המלון דובי בנארי ושלי. זה התחיל מסופשבוע אחד בימים הראשונים של האנסמבל, בדצמבר 2001, במעין עסקת "בארטר" – אנחנו קיבלנו ארוח במלון ואולם לחזרות (שהיו פתוחות לקהל), ובתמורה נתנו קונצרט. מאז אותו סופשבוע מוצלח, חזרנו עם האנסמבל פעמים רבות להופיע בסופי השבוע המוסיקליים של המלון, לפעמים לסופ"ש שלם שכלל שני קונצרטים או יותר וארוח, לפעמים לקונצרט אחד בלבד. במשך השנים המלון השתדרג מאד, נוספו לו חדרים מפוארים, סויטות, ספא, והמקום עצמו הוא נפלא, שקט, מרגיע וקסום. אני תמיד נהנה להיות שם גם ללא קשר לקונצרטים.

 

kfar blum

מלון פסטורל בכפר בלום. מקום נפלא וקסום.

 

בשבוע הבא אנחנו חוזרים להופיע בפסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון. תחילה יעלו צפונה חמישה קשתנים מובילים מהאנסמבל – הכנרים קובי רובינשטיין ודיויד סטרונגין, הויולן איתמר רינגל, הצ'לן יותם ברוך ונגנית הקונטרבס אורית צלניקר – שיופיעו בכמה קונצרטים קאמריים במסגרת הפסטיבל. ובשלושת הימים האחרונים של הפסטיבל, 18-20 ביולי, יצטרפו שאר נגני האנסמבל, לבצע שני קונצרטים תזמורתיים לסיום הפסטיבל. ב19 ביולי נשתף פעולה עם שישה נגנים ממשתתפי הפסטיבל, שיופיעו איתנו כסולנים: הכנרים איתמר זורמן, גיא בראונשטיין, אורי ויסנר לוי ורוזאנה פיליפנס יבצעו כל אחד עונה אחרת מארבע העונות של ויולדי. בין עונה לעונה ננגן יצירות שונות לגמרי באופיין: "יזכור" לויולה ומיתרים של עדן פרטוש, עם עמיחי גרוס כסולן, סויטה חסידית לצ'לו ומיתרים של יהויכין סטוצ'בסקי, עם הצ'לן אורפיאו מנדוצי, ורומנסה למיתרים בדו מז'ור של סיבליוס (שהשנה מציינים 150 שנה להולדתו). לסיום הפסטיבל נבצע, ביצוע חמישי במספר (!!!) של יצירתו הנפלאה של חיים פרמונט לטקסטים של מיריק שניר – "ישרא וישמע" למקהלת ילדים, מקהלה מעורבת ותזמורת קאמרית. אל האנסמבל יצטרפו מקהלת מורן הייצוגית ואנסמבל זמרי מורן (מנהלת אמנותית נעמי פארן). היצירה זכתה להצלחה בביצועי הבכורה ולביקורות משבחות, ומפעם לפעם הביצוע משתפר, מקבל עומק, חופש, ספונטניות. אני מצפה מאד לחזור לנצח על היצירה הזו, ומצפה מאד לחזור לפסטיבל בכפר בלום, ולא פחות חשוב – לחזור למלון פסטורל בכפר-בלום.

 

הפרק השלישי "ביום בו נולדת" מתוך "ישרא וישמע" של חיים פרמונט ומיריק שניר, בביצוע אנסמבל סולני תל אביב ומקהלת מורן

[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=1JmV0mBW2Vc]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *